• Wide screen resolution
  • Narrow screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
Teminės vaikų gimtadienių idėjos Print Email

vaiku_gimtadieniui.jpgMaždaug nuo trečiojo gim­tadienio, kai sukaktu­vininkas jau gerai suvokia šios šventės esmę, prisi­mena, kaip dalyvavo draugų gimtadieniuose, rengiant šventę verta įdėti daugiau fantazijos. Gimtadienis gali tapti pasaka, kurioje mažylis kartu su draugais pasijus savo mėgstamais herojais - tereikia truputėlio išmonės ir keleto laisvesnių vakarų. 

Atsižvelgdami į mažylio pomėgius, sugalvokite gimta­dienio temą ir pagal ją ruoškite deko­racijas, sukaktuvininko drabužėlius, užkandžius, atitinkamus žaidimus, parinkite muziką. Pakvietimai bei lauknešėliai svečiams taip pat turėtų atskleisti gimtadienio temą.

VABALAI
Šventė patiems mažiausiems. Va­baliukų tema gali padėti nugalėti šių padarėlių baimę...
Pakvietimai. Sulenktą pusiau atviruko dydžio spalvoto popieriaus lapą apkarpyti suformuojant dru­gelio sparnus, viršutinėje dalyje nepamiršti atkirpti ūselių. Išorinėje pusėje priklijuoti spalvotų skrit­uliukų, vidinėje parašykite kvietimo tekstą, pabrėždami z, ž raides, įterpdami žodelių „bzzzz.

Kostiumai. Svečiams ir jubiliatui parenkite karūnas iš popieriaus su styrančiomis „antenomis“. Sukaktu­vininką aprenkite pagal jo pasirinktą vabzdį - geltonai ir juodai (bitutė), žaliai (žiogelis), raudonai su taškeliais (boružėlė).

Dekoracijos. Pripūstiems balion­ams lipnia juosta priklijuoti spalvo­tus sparnelius, prikabinėti ar priklijuoti su juosta ant sienų, palubėje. Stalą užtiesti žalia staltiese -„pieva“, o spalvingi indai tebus „gėlės“, iš kurių „vabal­iukai“ valgys.

Užkandžiai. Sukirmiję obuo­liai (į obuolius padarę skylučių prikaišiokite guminukų-kirmėliukų), desertiniai vorai (džiovintas slyvas perpjauti pusiau, ant vienos dėti rūgščią spanguolę, aplink išdėlioti 8 kojas ir užspausti kita slyvos pusele; ant viršaus džemu priklijuoti dvi akis iš razinų). Užsisakyti arba savo gamintą tortą dekoruoti kaip boružėlę ar bitutę.

Žaidimai. Įprastus žaidimus nesunku paversti vabzdžių žaidi­mais: tai žiogų lenktynės (kuris pirmas nušokuos į kitą kambario galą), voras ir musės (paprasči­ausios gaudynės, tik šįkart voras gaudo muses, o pagautoji virsta voru), voro mėtymas į voratinklį (vietoje taikinio - ant didelio lapo nupieštas voratinklis, mėtomas lipnus juodas kamuoliukas - voras), boružėlės slėpynės (kitiems nežiūrint, kambaryje slepiama boružėlė ar kitas žaislinis vabzdys, kuris randa - tas slepia), dieną-naktis (visi vabaliukai laksto, šokinėja, o jonvabalis, pasa­kius „naktis“ - sustingsta ir turi išsi­laikyti tokia poza, kol nebus pasakyta „diena“; sujudėję iškrinta iš žaidimo, o laimėtojas tampa jonvabaliu).

Prizai ir lauknešėliai. Guminukai - kirmėlės, šokoladukai - boružės, pail­gi balti dražė saldainiukai - kokonai, mergaitėms - plaukų gumytės ar seg­tukai su drugeliais, berniukams - žais­liniai vabalai.

PIRATAI
Ši šventė tiks šiek tiek vyresniems (4-5 m.) berniu­kams, nors neretai prie ber­niukų mielai prisideda ir mer­gaitės.

Pakvietimai. Piratų vėliava - juodo popieriaus kortelė su priklijuota iškirpta kaukole su sukryžiuotais kaulais, prikli­juota prie medinio pagaliuko.
Kostiumai. Piratiškos ska­relės, sukaktuvininką galima aprengti dryžuotais marški­nėliais. Turėti juodo grimo - pageidaujantiems nupiešti uždengtą akį, ūsus.

Dekoracijos. Stalą galima paversti piratų laivu, per vidurį pastyti butelį su popierine ar medžiagine piratų vėlia­va. Galima nusipirkti tinklo ir juo deko­ruoti sienas.
Užkandžiai. Valtelės (keptose kriaušėse išskobti ovalo formos įdubas, įdaryti saldžiu varškės sūreliu, ant viršaus uždėti ananaso gabalėlių; ant dantų krapštukų pasmeikti „burių“ - obuolių skiltelių, kivio griežinėlio puselių, ananaso griežinėlių ir įsmeikti į varškę; panašiai padaryti „irklus“), ne­ gyvenama sala (apkeptos viename gale į keturias dalis įpjautos dešrelės, kurių galai užsiriečia, kaip palmės susmaigstytos į bulvių košę).

Žaidimai. Vienakojai piratai (lenk­tynės šokuojant ant vienos kojos), šaudymo, mėtymo į taikinį varžybos, lobio ieškojimas (kambaryje paslepia­mas „lobis“, visi ieško, kuris randa -slepia), kova su jūreiviais (vaikai padalijami į piratus ir jūreivius, prie kojos pririšami balionai - kuri koman­da kurios balionus pirmi susprogdins), ryklys (paprastos gaudynės). Vyre­sniems, ypač švenčiant lauke, galima nubraižyti žemėlapius, instrukcijas, pagal kurias reikia rasti lobį.

Prizai ir lauknešėliai. Šokoladiniai pinigėliai, „auksiniai“ rutuliukai, sal­dainiai - kriauklytės, žuvelės, žaislinės piratų figūrėlės. Lauknešėlį sudėti į lobių skrynią - apklijuotą vaistų dėžutę, arba įrišti į tinkliuko skiau­telę.

PRINCESĖS
Ši tema daug džiaugsmo suteiks bet kokio amžiaus mergaitėms.

Pakvietimai. Iš plono kartono iškirpti karūną ir apklijuoti "brangakmeniais" - smulkiais lipdukais, žėrinčiais priklijuojamaisiais auskariukais. 

Kostiumai. Karūnas galima suklijuoti iš popieriaus arba, nupirkti pigių žaislinių. Sukaktuvininkę apvilkit šviesia ilga pūsta suknele (jei neturite, pabandykite persiūti savo nebedėvimą laisvai krintančią suknelę be rankovių - sutrumpinkit pet­nešas ir susiaurinkite ties pažastimis; arba ko nors tinkamo pasi­dairyti dėvėtų drabužių parduo­tuvėse). Turėkit daug vaikiškos bižuterijos, lengvos dekoratyvinės kosmetikos ir leiskite atėjusioms viešnioms pasipuošti, kaip tik šird­elė geis.

Dekoracijos. Kambarį puošti balionais ir iš spalvoto popieriaus išlankstytomis vėduoklėmis. Iš serve­tėlių išlankstytomis vėduoklėmis papuošti stalą.

Užkandžiai. Pelenės pelytės (kietai virto kiaušinio puselėse padarykit įpjovas ir įkišti "ausis" - ridikėlio griežinėlius, akys ir nosis gali būti majonezu priklijuotos razinos, o uode­ga ir ūsai - svogūnų laiškai); valgomi brangakmeniai (obuolius, kriaušes perpjauti pusiau, išskobti vidų, nupjauti apačią, kad stovėtų, ir sklidinai pripilti įvairiaspalvės želė, sustingdyti); princesių keksiukai (paprastus mažus keksiukus papuošti spalvotu glajumi, apibarstyti valgomais auksiniais ir sidabriniais rutuliukais, blizgučiais).

Žaidimai. Karalaitės vadavimas (slėpynės), princo žirgo uodega (ant didelio popieriaus lapo nupiešti žirgas be uodegos - gimtadienio dalyvės paeiliui užrištomis akimis bando priklijuoti ar prisegti jam uodegą iš spalvotų siūlų ir blizgučių), pabučiuok princą (mergaitėms išdalijami lūpų formos lipdukai, kuriuos reikia užrištomis akimis priklijuoti ant nupieštos varlės - laimi, kas priklijuoja arčiausiai burnos), Pelenės kurpaitė (slepiamas vienos iš viešnių batukas).
Prizai ir lauknešėliai. Brangakmeniai - spalvotos karamelės, šokoladinės monetos, vaikiška bižuterija, lipdukai su pasakų herojais.

DAUGIAU TEMŲ:

Spalvos. Paprašyti svečių ateiti kuo įvairesnių spalvų drabužiais, visomis vaivorykštės spalvomis dekoruoti kambarį, žaisti su spalvomis susijusius žaidimus. Ant vaišių stalo privalo būti įvairias­palvės sluoksniuotos želė, vaivory­kštės lanku išdėliotų spalvotų vaisių gabaliukų. Vyresniems visai smagu pasirinkti vieną arba dvi gimtadienio spalvas.

Daržovės. Svečiai tegul apsirengia įvairių dažovių spalvomis - bus smagu paspėlioti, kas yra kas. Papuošti stalą tikromis daržo­vėmis su priklijuotomis akimis. Daug žaidimų galima žaisti su bul­vėmis (pavyzdžiui, iš tam tikro atstu­mo pataikyti į puodą), morkomis (užrištomis akimis "pamaitinti kiškį" - tai yra pataikyti į iškirptą jo burną). Galima duoti vaikams užsimerkus iš skonio atpažinti, kokios daržovės gabaliuką gavo.

Magija. Tema, patraukli vyresniems vaikams, pačius mažiausius gali ir išgąsdinti. Šventės kambaryje įsukti mėlynas ar raudonas lemputes. Prie atitinkamai pakeistų tradicinių žaidimų (pavyzdžiui, gaudynių apsigobus balta paklode) puikiai derės įvairūs humoristiniai būrimai, ateities spėjimai. Puikus šventinio stalo akcentas - "raganos viralas": aliumininis puodas su samčiu, pripiltas raudonųjų vynuogių sulčių, į kurias įberta šiek tiek mėlynių.

Indėnai, ateiviai, negyvenama sala, teatras, cirkas, virėjų šou, žaislai, bet kuri mėgstama pasaka ar filmukas gali tapti gimtadienio tema - tereikia šiek tiek fantazijos.

 

antspaudu-gamyba.lt

Apklausa

Namuose laikote:
 

Svečiai

We have guests online

RegistracijaMus aplankė:


© 2007 - 2012 Jovita - internetinis žurnalas mąstantiems. Sprendimas M&G reklamos gamybos studija