• Wide screen resolution
 • Narrow screen resolution
 • Increase font size
 • Decrease font size
 • Default font size
 • default color
 • red color
Džiugūs ir paprasti spalio darbai Print Email

rudeniniai_lapai.jpgŠtai ir atkeliavo bobų vasara. Drauge su ja atėjusias orų permainas veikiau pajuntame atmintimi nei žvelgdami į kalendorių. Pagaliau liovėsi karščiai. Pamažėle pažįstami vaizdai ima kerėte kerėti neįmantriu deimantiniu švytėjimu. Atsiduok spalio apžavams, jo pagundoms. "Žavėk mus kaip tik tu temoki, - maldavo šio gausaus meto poetas Robertas Frostas. - Lai dienai brėkštant žemėn krinta lapas."
 • Nueik į moliūgų lysvę ar ūkininko turgų. Išsirink puikuolį moliūgą Džekui žibintui, nepamiršk ir mažesnių moliūgėlių, kuriuos išpjaustinėsi visokiausiais raštais — kvadratėliais, širdutėmis, mėnuliukais ar žvaigždutėmis. Moliūgai, iš kurių kepami pyragai, yra dideli, labai tinka laiptams ar privažiavimui į namus papuošti, o  iš nykštukinių moliūgų nesunku pasidirbdinti žvakidėles žvakutėms ant pietų stalo.
 • Sukurk šio metų laiko stalą. Paskirk nedidelį plotą, kuriame komponuok rudens natiurmortą iš kviečių pėdų, moliūgų, kukurūzų pamaišyk su sausų gėlių puokštėmis ir konservuotais rudens lapais.
 • Karalienės Viktorijos laikų moterys mėgdavo laisvalaikiu konservuoti lapus. Parink keletą didelių šakų, kai tik lapai jau bus gražiai tamsiai raudonos, oranžinės ar aukso spalvos. Nelauk, kol ims kristi, verčiau pasirinkti anksčiau, kaip gėles. Kiekvienos šakos apačią įskelk maždaug septynis centimetrus ir kelioms valandoms įstatyk į šilto vandens kibirą. Nuskabyk visus susiraičiusius lapus. Paruošk vandens ir glicerino (kurį parduoda vaistinėse) tirpalą: sumaišyk vieną dalį gicerino su dviem dalimis vandens. Tirpalą užvirink, iš lėto pavirink gal dešimt minučių ir palauk, kol visiškai atvės. Šakų kotus nupjauk labai smailiu kampu, o apačią lengvai padaužyk plaktuku. Sustatyk šakas į tirpalą, o patį indą su jomis pernešk į vėsią ir tamsią vietą, kur laikyk tol, kol visas glicerinas susigers į šakas (maždaug savaitę, gal dešimt dienų). Vos tik pastebėjusi mažyčius glicerino lašelius ant lapų, išimk šakas iš tirpalo, lapus nušluostyk drėgnu popieriniu rankšluosčiu ir gerai išdžiovink. Ilgus mėnesius tavo lapai stovės gražūs ir ryškūs.
 • Iš moliūgų galima padaryti dailių gamtinių vazų rudeninėms puokštėms sumerkti. Išskobk moliūgo minkštimą panašiai kaip žibintui ir iškimšk vidų tinkamo dydžio drėgna kempine gėlėms. Derink brangakmenių spalvų gėles su konservuotais lapais bei vynuogienojais ir sukursi ilgalaikę puokštę. Retkarčiais patikrink, ar į kempinę nereikia įpilti vandens.
 • Vėlinių naktį paprastai buriama ateitis. Smagu ją burti karalienės Viktorijos laikų „likimo" pyrago. Paruošk meduolio tešl sukrėsk ją į formą, prikaišiok specialių sidabrinių burtų. Pyragas si pjaustomas gabalėliais, žmogui tekęs burtas išburs jam ateitį: varpi lis reikš vestuves; antpirštis palaimins savininką; norų kaulelis (paukš čio krūtinkaulio formos burtas) žada vieno noro išsipildymą; moneta pranašauja gerovę; arklio pasaga garantuoja sėkmę, o saga - namų palaimą. Su anglišku sidabrinių likimo burtų rinkiniu gali iškepti ir Kalėdų pyragą.
 • Šį mėnesį į dirvą sodinami krokai, narcizai, tulpės, kurie gražiai sužydės kitą pavasarį.
 • Savaitgaliais pasiruošk karšto sidro ar vyno, kurio puodelis suteiks žvalumo rudenį. Jį ypač gera skanauti sugrėbsčius lapus sode ir kieme!

  Gražaus Jums auksaspalvio SPALIO!

  SARAH BAN BREATHNACH

 

antspaudu-gamyba.lt

Apklausa

Namuose laikote:
 

Svečiai

We have guests online

RegistracijaMus aplankė:


© 2007 - 2012 Jovita - internetinis žurnalas mąstantiems. Sprendimas M&G reklamos gamybos studija