• Wide screen resolution
  • Narrow screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
Maršrutai
Dviračiais aplink Trakus Print Email
dviraciais_aplink_trakus.jpg
Šio dviračių maršruto ilgis -14 km. Prieš pradėdami žygį užsukę į Trakų turizmo informacijos centrą, gausite visą informaciją apie įdomiausias ir žymiausias Trakų apylinkių vietas, galėsite įsigyti žemėlapį, jeigu atvykote iš toliau, sužinosite, kur apsistoti. Kelionę siūlome pradėti nuo autobusų stoties. Čia, prie Lukos (Bernardinų) ežero prasideda dviračių takas. Šis ežeras yra vienas iš penkių Trakus supančių ežerų. Lukos ežero pavadinimas kildinamas iš žodžio "lankas". Dar kunigaikščio Kęstučio laikais (14 a.) pietinėje miesto dalyje prie šio ežero buvo pastatyti Skaisčiausiosios Dievo motinos gimimo vienuolynas ir cerkvė, o Vytautas Didysis apdovanojo šį vienuolyną žeme bei davė ežero gabalą - "lanką"( rusiškai- luka ozera).

Bernardinų vardą ežeras gavo todėl, kad 17 a. ant stataus kalno šioje miesto dalyje stovėjęs Bernardinų vienuolynas.Read more...
 
Zackagirio pažintinis takas Print Email
zackagirio_pazintinis_takas2.jpg
Marcinkonių apylinkėse, Zackagirio pažintiniu takas. Tako ilgis 13,8 km, tačiau galima pasirinkti 7 km arba 10,5 km atkarpas. Tako pradžia nuo Marcinkonių lankytojų centro. 1) Marcinkonys - vienas didžiausių Lietuvos kaimų, kuriam pradžią davė miško žvalgų gyvenvietė, minima jau 1637 m. Iki XIX a. vidurio tai buvo nedidelis kaimas.
Read more...
 
Maršrutai dviračiu po Dzūkiją Print Email
dviraciu_dzukijoje1.gifMarcinkonys - Darželiai - Kapiniškės -Margionys - Marcinkonys
Maršruto ilgis 27 km, iš jų 19 km asfaltu. Keliautojų laukia pažintis su Skroblaus upelio slėnio gamta - gausiais šaltiniais, savita augmenija bei gyvūnija, vaizdinga Bakanauskų pelke. Kultūrinėmis tradicijomis garsėja Margionių kaimas, išsidėstęs šalia Skroblaus ištakų. Kapiniškių kaimas žavi gamtos ir žmogaus rankų sukurto kraštovaizdžio harmonija.
Read more...
 
Baidarėmis ūlos upe Print Email
baidaremis_ulos_upe.jpgMerkiu leidžiamos sportinės-pažintinės kelionės visų tipų bemotoriais laivais. Šia upe dažnai plaukia turistai, mėgstantys nesudėtingus, be didelių gamtinių kliūčių maršrutus. Ūla - viena iš vaizdingiausių ne tik Parko, bet ir Lietuvos upių, puikiai tinkanti vandens turizmui. Plaukimas ja gana sudėtingas:
Read more...
 
Labanoro regioninis parkas Print Email
labanoro_regioninis_parka.jpgParkas yra rytinėje Lietuvos dalyje – Molėtų, Švenčionių ir Utenos rajonuose. Labanoro RP apima gamtiniu ir etnografiniu požiūriu vertingiausias teritorijas. Atsižvelgiant į gamtos ir kultūros vertybes, jų pobūdį, apsaugos formas ir naudojimo galimybes, parko teritorija yra skirstoma į konservacinę, apsauginę, rekreacinę ir ūkinę funkcines zonas. Konservacinės paskirties zonas sudaro rezervatai ir įvairūs draustiniai. Labanoro RP yra 2 rezervatai – Kiauneliškio, įkurtas išsaugoti šiaurrytinėje Labanoro girios dalyje išlikusią sengirę, smėlingų banguotų Aukštaitijos lygumų drėgnų pušynų etaloną bei kurtinių tuokvietes. 
Read more...
 
Ventos regioninio parko schema Print Email
ventos_regioninio_parko_schema.jpg1. MEILĖS AKMUO. Geologijos gamtos paminklas, esantis Mažeikių raj., Viekšnių seniūnijoje, Žibikų miške. Dar kitaip vadinamas Žibikų ar Didžiuoju akmeniu. Gamtos paminklu paskelbtas 1964 metais, kartu tai ir archeologijos paminklas. Akmuo yra granitas, kurio ilgis siekia 5,59 m, plotis – 3,76 m, o aukštis – 1,98 m. Akmenį sudaro plagioklazas, mikroklinas, kvarcas, biotitas ir granatas. 1906 m. šiuo akmeniu susidomėjo prof. L. Kšivickis, kuris spėliojo, kad tai gali būti meteoritas. Apie šį akmenį yra užrašyta keletą padavimų: Velnias nešė šį akmenį, norėdamas sugriauti Viekšnių bažnyčią, bet nespėjo to padaryti, nes ryte užgiedojo gaidys.
Read more...
 
Juodlės pažintinis takas Print Email
juodles_pazintinis_takas.jpgJuodlės žerero salos - žmogaus rankų kūriniai. Jie mena užtvenkimo istoriją. Iki 1965 metų Juodlės ežeras buvo beveik užakęs, liko maždaug pusės hektaro vandens "akis" su viduryje telkšančia sala. 1965 m. šaukėniškiai paraginti gydytojo J. Grebliausko, supylė pylimą ir užtvenkė iš ežero ištekantį upelį. Vanduo ežere pakilo apie metrą.
Read more...
 
Debesnų botaninis takas Print Email
debesnu_takas.jpg
Varnių regioninio parko Debesnų pelkės botaniniu taku, keliaudami išvysite pelkės botaninę įvairovę, dominuojančias augalų rūšis ir bendrijas. Ši pelkė (Varnelės telmologinis draustinis) yra arčiausiai parko administracinio centro - Varnių miestelio - plytintis pakankamai natūralus
Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 Next > End >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

antspaudu-gamyba.lt

Apklausa

Namuose laikote:
 

Svečiai

We have guests online

RegistracijaMus aplankė:


© 2007 - 2012 Jovita - internetinis žurnalas mąstantiems. Sprendimas M&G reklamos gamybos studija